قوانین و مقررات

:آنیپو

می توانید توسط آنیپو و از طریق یکی از روش های زیر به صدور بارکد پستی به صورت پیشتاز بپردازید: افزونه وردپرسی (ابزار قابل نصب در سایت فروشگاهی از نوع وردپرسی) ارائه وب سرویس (امکان اتصال نرم افزاری به سرور آنیپو برای فروشگاه های غیروردپرسی) پنل آنیپو (امکان صدور بارکد پستی از طریق سایت آنیپو)

در صورت فراهم بودن امکان ارسال بسته توسط سرویس ویژه از طرف پست آنیپو قادر به ارائه سرویس ویژه به فروشگاه خواهد بود.

:هزینه پستی

هزینه صدور بارکد پستی بر اساس آخرین تعرفه های قانونی پست تعیین می گردد.

تمامی هزینه های مرتبط با لفاف و بسته بندی بر عهده فروشگاه می باشد.

به کرایه پستی تمامی مرسولات 30 الی 40 کیلوگرم 25% اضافه نرخ هزینه کرایه پستی افزوده خواهد شد و در هنگام صدور بارکد لحاظ خواهد شد.

هزینه تعهدات غرامت در صورت مفقود شدن بسته مطابق با تعرفه های قانونی مصوب پست برای هر مرسوله به عهده پست می باشد و پیگیری آن بایستی توسط فروشگاه انجام شود و در این بابت هیچ گونه تعهدی و یا مسئولیتی بر عهده آنیپو نمی باشد.

مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به میزان خدمات ارائه شده توسط آنیپو محاسبه گردیده و به مبلغ هزینه صدور بارکد اضافه خواهد شد.

درصورت تغییر در تعرفه های پستی، هزینه های اعلامی در طول مدت قرارداد براساس آخرین تعرفه مصوب محاسبه و فروشگاه متعهد به پرداخت آن است.

فروشگاه با شارژ پنل خود در سامانه آنیپو می تواند از خدمات آن از جمله صدور بارکد پستی استفاده نماید و درصورت اتمام شارژ پنل، باید مجدد حساب خود را در سامانه شارژ نماید.

:تعهدات و الزامات فروشگاه

ارائه صحت اطلاعات ارسال شده به سرور آنیپو برای صدور بارکد پستی به عهده فروشگاه می باشد.

اطلاعاتی که کاربران در پروفایل خود ثبت می کنند مورد تایید فروشگاه بوده و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق شماره تماس یا ایمیل ذکر شده صورت می گیرد. بنابراین درج مشخصات کامل، آدرس، ایمیل و شماره تماس های همراه و ثابت توسط فروشگاه به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و درصورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، عواقب آن با فروشگاه است.

حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده فروشگاه است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، فروشگاه باید در حفظ آن کوشا بوده و نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کند، درصورتی که فروشگاه شماره همراه خود را به فرد دیگری واگذار کرد، جهت جلوگیری از سوء استفاده یا مشکلات احتمالی باید شماره همراه خود را در پروفایل به روزرسانی کند.

فروشگاه متعهد است مقررات پستی را در خصوص لفاف بندی مرسولات، درج کامل نشانی استاندارد و کدپستی ده رقمی فرستنده در نحوه آدرس نویسی بر روی مرسولات خود رعایت نموده و مرسولات را به صورتی که محتویات آن ایمن باشد لفاف بندی نماید. بدیهی است آنیپو هیچ مسئولیتی در قبال کنترل کیفی بسته بندی مرسولات بر عهده نداشته و در صورتی که بسته بندی نامناسب منجر به آسیب دیدن مرسوله گردد، هیچ گونه خسارتی بابت آن قابل پرداخت نخواهد بود و چنانچه بسته بندی نامناسب مرسوله باعث وارد شدن آسیب به سایر مرسولات پستی گردد فروشگاه ملزم به پرداخت هزینه پستی است.

فروشگاه متعهد است جهت ارسال مرسولات بهادار و باارزش خود، پس از صدور بارکد پستی توسط آنیپو مستقیما به اداره پست مراجعه کند و بسته پستی خود را به پست تحویل دهد. چنانچه بسته مربوطه دچار زیان شود، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده آنیپو نمی باشد و فروشگاه باید از طریق پست خسارت خود را طلب نماید.

بیمه مورد نظر برای بسته های ارسالی طبق تعرفه پست در این لحظه تا سقف 8000000 ریال (معادل هشتصد هزار تومان) است. در صورت تغییر تعرفه های پستی این مقدار نیز به روزرسانی می شود. فروشگاه متعهد است از ارسال تمامی کالاهای ممنوعه مندرج در مقررات پستی خودداری نماید. بدیهی است در صورت بروز هر گونه مشکل مبنی بر عدم رعایت این بند و هرگونه پاسخگویی به مراجع قانونی و پست بر عهده فروشگاه است.

فروشگاه می بایست رسید پستی را چاپ نموده و آن را بصورت صحیح روی بسته طبق استانداردهای پستی نصب نماید و سپس بسته ها را در کیسه قرارداده و پلمپ نماید. شماره پلمپ را باید در پنل آنیپو وارد کند و سپس پرینت ثبت مرسولات را تهیه و همراه با کیسه به پیک آنیپو تحویل دهد.

آنیپو در هر روز تنها یک بار به جمع آوری بسته ها از هر فروشگاه می پردازد بنابراین لازم است تا فروشگاه محدوده ساعتی مراجعه آنیپو برای جمع آوری را از طریق پنل آنیپو اعلام نماید تا با توافق طرفین ساعت مشخصی از روز در نظر گرفته شود.

فروشگاه متعهد است جهت ارسال مرسولات خود ابعاد تعیین شده برای هر بسته را رعایت نماید و وزن کلی هر بسته به صورت دقیق مشخص شود. بدیهی است حداکثر ابعاد یک مرسوله متعارف و استاندارد (طول، عرض و ارتفاع) تنها در یکی از اضلاع نهایتاً تا یک متر تعیین گردیده و حمل مرسوله هایی با ابعاد بیشتر مشمول قرارداد حاضر نبوده و آنیپو در قبال تحویل و حمل آن هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

فروشگاه متعهد است جهت ارسال مرسولات خود، اوزان تعیین شده برای هربسته را رعایت نماید، بدیهی است حداکثر وزن مجاز برای حمل یک مرسوله با محتوای قابل تفکیک 30 کیلوگرم و غیرقابل تفکیک 40 کیلوگرم تعیین می گردد و حمل مرسوله های با وزن بیش از آن مشمول این قرارداد نبوده و آنیپو در قبال تحویل و حمل آن هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط فروشگاه باشد با خود فروشگاه بوده و فروشگاه حق هرگونه ادعا علیه آنیپو را از خود سلب می کند. آنیپو هویت شخصی فروشگاه ها را محرمانه می داند و اطلاعات شخصی آنها را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی کند مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مرجع ذیصلاح قرار دهد.

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های آنیپو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده و قوانین و مقررات شرکت ملی پست است و متعاقبا فروشگاه نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با آن است.

چنانچه شبکه پست کشور دچار اختلال گردد و امکان صدور بارکد پستی نباشد، فروشگاه هر گونه ادعای بعدی در این خصوص را سلب و شرکت آنیپو هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

اگر تعداد بسته های یک فروشگاه در طول یک روز بیشتر از 20 بسته باشد آنیپو هزینه حمل و نقل آن فروشگاه در آن روز را رایگان در نظر می گیرد.

فروشگاه صریحا اعلام می نماید که از شرایط و نحوه انجام کار آنیپو اطلاع کامل داشته و با لحاظ جمیع جهات اقدام به استفاده از آن نموده و تمامی جوانب را سنجیده است، لذا هیچ گونه ادعا یا مطالبه ای از این جهت نخواهد داشت.

.تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آنیپو می باشد

09937273515

02191018137

استان گلستان، گرگان، میدان مفتح، کارخانه نوآوری گرگان، واحد 411

varkan logo
اینماد

قوانین و مقررات

سوالات متداول

تماس با ما

درباره ما

آنیپو، باجه پستی اختصاصی شماست که به وسیله آن می توانید در محل کسب و کار خود بارکد پستی تولید نمایید. در آنیپو برای ارسال مرسولات دیگر نیازی به مراجعه پست نمی باشید.