پیگیری مرسولات پستی در آنیپو

تیم ما با گردآوری تعدادی از کارشناسان در این مجموعه سعی کرده ایم تا با راه اندازی سامانه آنیپو در کشور باعث ترویج صدور بارکد پستی شویم. این سیستم هدفمند در جهت آسان سازی هر چه بیشتر فرایند پست محصولات می باشد که نام آن در کشور ایران شهرت یافته است.

نحوه پیدا کردن محصول ارسال شده در اداره پست چگونه است؟

در گذشته شما می بایست حتما به اداره پست می رفتید و با ارائه کد رهگیری جهت پیگیری وضعیت مرسوله خود اقدام می کردید. حتی گاها بارها باید به اداره پست می رفتید و دست خالی باز می گشتید زیرا مرسوله شما یا ارسال نشده بود یا هنوز به مقصد نرسیده بود. سامانه آنیپو با ارائه خدمات پستی از جمله صدور بارکد پستی بسیاری از مشکلات را حل نموده است.

اداره پست، محلی است که در آن مرسوله های دریافتی به صاحبان آن ارائه می شود و از دوره هخامنشیان برپا شده است. مردم در آن زمان نیز از این سیستم ارتباطی استفاده می کردند.

پیگیری مرسولات پستی در آنیپو

 به طور کلی برخی اسناد، کالاها، نامه ها نیز از این طریق به دست صاحبان می رسند. افراد با در دست داشتن کارت ملی و کد رهگیری مرسوله خود را دریافت می کنند و برخی از مرسوله ها نیز توسط مامور پست به آدرس ارسال می شوند.

اداره پست امکان پیگیری مرسولات پستی را به روش های مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار داده است که تا زمان تحویل بسته به صورت پست پیشتاز و یا پست عادی گیرنده بتواند وضعیت مرسوله خود را به آسانی پیگیری نمایند. گیرنده بسته پستی، در صورت مواجه شدن با این سوال که بسته پستی من کجاست؟ می بایست برای رصد مرسوله پستی خود کد رهگیری مرسوله را از فرستنده بسته دریافت نماید. این خدمات امروزه که خریدهای اینترنتی رواج پیدا کرده است بسیار کاربرد دارد.

مشتریان به راحتی می توانند از جزئیات اطلاعات بسته پستی خود نظیر تاریخ و ساعت دقیق دریافت و پذیرش بسته پستی از سوی اداره پست، وزن بسته پستی، هزینه ارسال بسته، اسامی فرستنده و گیرنده مرسوله و از جمله مهم ترین این خدمات که مشاهده آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمانی که بسته به مقصد می رسد است را مطلع شوند. بدین منظور، کافی است تا رو این لینک tracking.post.ir بزنین و با استفاده از این کد بسته تون رو پیگیری کنین.

در روش اول  اینکه چگونه مشتریان از این خدمات  می توانند بهره مند شوند شرکت ملی پست بستری در فضای اینترنتی فراهم نموده است که سایت سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir است در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir و روش های مختلف پیگیری مرسولات پستی، من جمله پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد را عنوان خواهیم نمود.

 

برای ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی کلیک کنید .

 

 

 

در روش دوم مشتریان آنیپو می توانند وارد پنل کاربری خود شوند و از طریق پنل اطلاعات رهگیری مرسوله پستی خود را رصد کنند.

 

برای ورود به پنل کاربری آنیپو کلیک کنید .

 

تاریخچه شکل گیری سامانه بزرگ آنیپو

کارشناسان با مشاهده و تحقیق دریافتند که ممکن است رفت و آمد برای پست مرسوله ها کاری زمانبر و سخت باشد، پس سامانه آنیپو را ایجاد کردند تا به یاری آن ها در این زمینه بشتابند. این برنامه موجب شکل گیری تحولی عظیم در این حیطه شد و بسیاری از اطلاعات را در یک لیست کامل در اختیار کاربران قرار داد.

دیگر زمان آن گذشته است که برای اطلاع یافتن از بسته پستی به مرکز پست مراجعه کنید، امروزه با وجود سامانه آنیپو در هر کجا که باشید از وضعیت بسته پستی خود مطلع خواهید شد. این آپشن فوق العاده کارآمد مهم ترین اطلاعات و شاخصه های کالا را ذخیره سازی می کند تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.